Stomatologia estetyczna dla pięknych zębów
17 czerwca 2022Stomatologia estetyczna dla pięknych zębów W wielu miastach coraz większą popularnością cieszy się nowa specjalność stomatologiczna: stomatologia estetyczna. Według American Academy of...
Przebarwienia na zębach mogą wynikać z zażywania antybiotyków, picia kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów. Gdy zapomnimy o myciu zębów po jedzeniu to dodatkowo osadzi się tam również płytka nazębna. Jeśli nie będzie ona regularnie usuwana, twardnieje i tworzy się kamień. Tak fundujemy naszym zębom zmianę koloru na żółty. Dodatkowo pojawiają się ciemne obwódki wokoło dziąseł, nie do usunięcia metodami domowymi. Dlatego trzeba udać się do dentysty i usunąć kamień, a potem myśleć o powrocie bieli.
Preparaty, które mają wybielać zęby będą bezpieczne i skuteczne, gdy przestrzega się zaleceń z ulotki do nich dołączonej. Zęby na pewno rozjaśnieją, ale nie ma co liczyć na profesjonalne czyszczenie jak w gabinecie i usunięcie przebarwień czy plam. Musimy wybielać zęby kilka tygodni a efekt będzie na maksymalnie pół roku. W ramach domowych sposobów używać możemy specjalnej pasty, jeśli nie można umyć w danym momencie zębów po jedzeniu można będzie wybrać gumę wybielającą. Użyć można także specjalnych pasków wybielających, które nakleja się na zęby i zostawia przez około pół godziny. Mamy również także specjalne nakładki z substancją wybielającą, które nakłada się przez pięć dni na około pół godziny.
Zęby, które leczone są kanałowo z czasem będą czernieć, ale można je wybielić. Lekarz sprawcza czy dobrze wykonane jest leczenie i czy korzenie są uszczelnione, by uchronić nas przed bólem. Można następnie włożyć środek wybielający i pokryć go opatrunkiem. Następnie mamy trzy kontrole i na koniec jeśli wszystko będzie w porządku taki ząb może być plombowany. Jeśli będzie trzeba go rozjaśnić będzie trzeba dokonać tej procedury ponownie.
Nakładki z żelem – na początek stomatolog robi odcisk szczęki, by potem idealnie do niej dopasować nakładki, które zabieramy do domu z dobranym dla nas żelem i według zaleceń lekarza można używać ich dwa trzy razy dziennie. Należy również odwiedzać lekarza, który będzie oceniał jak wyglądają efekty. Najlepiej nakładek używać na noc. Rozjaśnienie zębów będzie trwało dwa tygodnie. Cena w zależności od rodzaju preparatu będzie to od 500 do 1200 zł.
Naświetlanie – jeśli nie chcemy uszkodzić dziąseł stomatolog będzie musiał je zabezpieczyć żywicą w piance. Potem na każdy ząb nakłada się substancję wybielającą i naświetlenie lampą polimeryzacyjną. Zabieg trwa między 20 a 80 minut i będzie kosztować około 2500 zł.
Wybielanie laserem – po nałożeniu na zęby substancji wybielającej powinno się dokonać naświetlania laserem. Koszt to między 800 a 2000 złotych.
Komentarze