Usługi stomatologiczne Szczecin

Nasza praktyka stomatologiczna oferuje
usługi z zakresu implantoprotetyki (implanty), medycyny estetycznej (m. in. wybielanie zębów), protetyki dentystycznej (protezy, korony, mosty) oraz stomatologii zachowawczej.

Dołącz do grona naszych uśmiechniętych Pacjentów :)

DANE
kontaktowe
91 455 85 55
ul. Bandurskiego 15/2
71-685 Szczecin

Stomatologia estetyczna

Z uśmiechem Ci do twarzy!

Wśród defektów kosmetycznych uzębienia liczną grupę stanowią wady zgryzu, które polegają na nieprawidłowym ustawieniu zębów. Wady te z powodzeniem leczymy ortodontycznie, estetykę poprawimy też przy użyciu materiałów światłoutwardzalnych, licówek kompozytowych czy porcelanowych.

Wybielanie zębów

Widoczne defekty kosmetyczne w naszym uzębieniu bardzo często dotyczą kolorystyki zębów. W wieku dziecięcym mieliśmy piękne, białe i lśniące zęby. Jednakże przez lata w wyniku picia herbaty, kawy, spożywania barwionych produktów i palenia papierosów, intensywnie „pracujemy” na to, by nasz uśmiech nieco przybladł, a szkliwo okrywające ząb ściemniało. Regularne szczotkowanie pozwala usunąć tylko część tych przebarwień. Barwniki, które głębiej wniknęły w strukturę zęba wymagają gruntowniejszego, specjalistycznego usuwania.

Obecnie stosuje się różne sposoby wybielania przebarwionych zębów. W naszej praktyce rewelacyjnie sprawdza się gabinetowa metoda wybielania przy pomocy lampy Beyond, dlatego z przekonaniem rekomendujemy ją naszym Pacjentom.

Usuwanie przebarwień za pomocą systemu Beyond

W polecanej przez nas metodzie wykonywany jest jednorazowy zabieg, polegający na trzykrotnym nałożeniu na powierzchnię zębów aktywnego żelu i naświetlanie go przy użyciu lampy Beyond. Specjalistyczny żel aktywowany jest przez światło o wysokiej mocy emitowane przez akcelerator, w wyniku czego barwniki zlokalizowane w powierzchownej warstwie szkliwa zostają utlenione.

Cała procedura usuwania nagromadzonych przez lata przebarwień trwa stosunkowo krótko tj. do około 60 minut. Dzięki Beyond Pacjent może cieszyć się swoim nowym wyglądem i lśniącym uśmiechem.

Główne zalety wybielania metodą Beyond

  • Efekt widoczny jest natychmiastowo i jest on długotrwały (około 2 lata).
  • Metoda przy użyciu zimnego światła akceleratora jest bezpieczna i niebolesna.
  • Zabieg jest wykonywany jednorazowo i nie ma skutków ubocznych.
  • Uzyskujemy znaczne rozjaśnienie zębów (w zależności od anatomicznej budowy zęba,
    w skali od 5 do 14 odcieni według wzornika kolorów Vita, średnie rozjaśnienie koloru
    wynosi 8 odcieni).

 Zachowaj bielszy odcień bieli…

W celu uzyskania długotrwałego efektu  wybielania należy przez minimum 48 godzin po zabiegu stosować tzw. białą dietę (unikać pokarmów barwiących typu wino, kawa, herbata). Dobrze byłoby ograniczyć spożycie wyżej wymienionych produktów spożywczych, a efektami zabiegu będziemy się cieszyć znacznie dłużej.