Usługi stomatologiczne Szczecin

Nasza praktyka stomatologiczna oferuje
usługi z zakresu implantoprotetyki (implanty), medycyny estetycznej (m. in. wybielanie zębów), protetyki dentystycznej (protezy, korony, mosty) oraz stomatologii zachowawczej.

Dołącz do grona naszych uśmiechniętych Pacjentów :)

DANE
kontaktowe
91 455 85 55
ul. Bandurskiego 15/2
71-685 Szczecin

Implanty stomatologiczne

Implantologia – komfort i trwałość – implanty Szczecin

By nasze uzębienie prawidłowo spełniało swoje funkcje, niezbędna jest obecność w jamie ustnej wszystkich zębów. Już nawet pojedynczy brak któregoś z nich może powodować niepożądane następstwa (zęby pozbawione wzajemnego podparcia przechylają się lub wysuwają z zębodołu). Niepełne, zniszczone uzębienie powoduje także problemy z żuciem i rozdrabnianiem pokarmu, przyjmowaniem posiłków, co z kolei prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu układu trawiennego. Dodatkowo, niebagatelne znaczenie dla każdego z nas ma stan uzębienia z punktu widzenia estetyki twarzy i dobrego samopoczucia. Nowoczesnym sposobem odtworzenia brakujących zębów są implanty stomatologiczne. To wprost idealne rozwiązanie także dla osób, które nie są zainteresowane protezami wyjmowanymi.

Implantoprotetyka

Co to jest implant stomatologiczny

Implant to tytanowy element, który zastępuje utracony korzeń zęba. W wyniku zastosowania implantów, można w następnym etapie przeprowadzić rekonstrukcję protetyczną uzębienia w postaci protez wyjmowanych albo koron czy mostów osadzonych na stałe w jamie ustnej pacjenta.

Materiałem z jakiego wykonane są implanty jest tytan, który łączy w sobie dwie ważne cechy: jest neutralny dla organizmu człowieka oraz bardzo wytrzymały, zatem potrafi znieść obciążenia, które pojawiają się podczas aktu żucia.

Odtwarzanie utraconych zębów przy pomocy implantoprotetyki ma wiele zalet. W wyniku tego sposobu leczenia lekarz nie narusza sąsiednich zębów, prawidłowo wygojony implant jest solidnie umocowany w kości, praktycznie dla pacjenta nie różni się ani wyglądem ani funkcjonalnością w stosunku do własnych zębów.

Kiedy zastosować implant

Okres gojenia tkanek po usunięciu zęba trwa około 2-3 miesiące. Po tym czasie pacjent powinien zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia badania. Po uwzględnieniu przeciwwskazań i wskazań do zabiegu można przystąpić do osadzenia implantu w jamie ustnej. Zaletą zabiegu przeprowadzonego w tak krótkim czasie jest stabilizacja ilości tkanki kostnej wokół implantu. Jest to bardzo ważne, ponieważ można w ten sposób uniknąć konieczności dodatkowej odbudowy utraconej tkanki kostnej w przyszłości. Tkanka kostna jamy ustnej bez korzenia lub implantu ma tendencje do stopniowego zaniku wraz z wiekiem. W skrajnych przypadkach, gdy pacjent podejmuje decyzję zbyt późno, leczenie przy pomocy implantów nie jest możliwe.

Korzyści ze stosowania implantów

Nowoczesne implanty to wiele korzyści dla pacjenta:

  • pełna estetyka wykonanej pracy,
  • komfort użytkowania,
  • długotrwałość przy zachowaniu właściwej higieny i wizyt kontrolnych.
Etapy leczenia
  • Pierwszy etap: konsultacja. Badanie pacjenta i właściwe planowanie leczenia to pierwszy krok do pełnego sukcesu leczenia. W prostych przypadkach niezbędna jest ocena zdjęcia pantomograficznego, w skomplikowanych tomografia komputerowa. Na podstawie dostępnych środków i doświadczenia lekarza należy wybrać optymalne miejsca, gdzie powinny zostać osadzone implanty oraz odpowiednią szerokość i długość każdego implantu. Na tym etapie można też stwierdzić, czy będzie konieczna dodatkowo odbudowa tkanki kostnej i określić jej zakres.
  • Drugi etap: osadzenie implantów. W wyniku zastosowania znieczulenia miejscowego zabieg jest bezbolesny. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości implantów i trudności zabiegu, z reguły nie trwa więcej niż standartowa wizyta stomatologiczna.
  • Trzeci etap: osadzenie uzupełnienia protetycznego. Etap ten indywidualnie określany przez lekarza, przeprowadzany jest najczęściej od 2 do 6 miesięcy od momentu osadzenia implantów. W zależności od zaplanowanego uzupełnienia protetycznego (korona, most protetyczny albo wyjmowana proteza), okres wykonawstwa trwa od 4 do 10 dni roboczych.
Systemy implantologiczne

Obecnie na świecie znajduje się wiele firm, które produkują implanty. Systemy te w wielu przypadkach są bardzo zbliżone do siebie. W naszej praktyce możemy Państwu zaoferować dwa systemy tj. MIS i Straumann. Firma Straumann jest uznaną marką na poziomie światowym, z implantami MIS mamy wieloletnie doświadczenie z doskonałymi rezultatami.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:

Straumann

 
Wybierz implanty, bo warto  

Implant pozwala na idealne odtworzenia braków w uzębieniu. W wyniku zastosowania implantoprotetyki uzyskujemy trwałość, a poprzez doskonały efekt kosmetyczny możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Dużą zaletą tej metoty jest brak ingerencji w sąsiednie zęby.

Prywatna praktyka stomatologiczna B. Jadczyk
Szczecin, Os. Bandurskiego – Umów wizytę : 91 455 85 55